PAYPAL

GD Star Rating
loading...

PAYPAL je internetový platební systém, tzv. internetová peněženka. Slouží ke zprostředkování plateb na internetu pomocí kreditní nebo debetní karty. PayPal byl založen v roce 2000. V roce 2002 ho koupila společnost EBay provozující internetovou aukční síň. EBay využívá PayPal dodnes pro zprostředkování plateb ve své aukční síni a zároveň v nově koupeném projektu Skype. V současné době PayPal podporuje cca 20 světových měn mezi nimi také CZK, EUR, USD apod. Hlavní výhodou je, že zadáte údaje o své platební kartě pouze na PayPal a nemusíte své údaje poskytovat obchodníkovi. Tím se zásadně zvyšuje bezpečnost plateb na internetu. Na PayPalu můžete platby nejen odesílat, ale také přijímat a to s minimálními poplatky. Pomocí Paypalu se dá platit ve většině zemí, včetně České a Slovenské republiky.Vedení účtu je zdarma, poplatky se strhávají za provedené platby. Pokud se chystáte vydělávat peníze na internetu určitě se s touto internetovou peněženkou setkáte.

Registrace na PayPal

    Registrace na PayPal je zadarmo. Bohužel zatím není dostupná v češtině. Můžete si vybrat ze čtyř světových jazyků. V první části registrace volíte jaký typ účtu chcete založit. K dispozici jsou 3 druhy účtů Personal, Premier a Business. Popisy účtů najdete níže na stránce. Pro základní přijímání plateb od společností nabízejících výdělek na internetu Vám stačí účet Personal. Ten můžete kdykoliv později upgradovat na vyšší stupeň.

PayPal Registrace 1 - pro zvětšení klikněte

V druhé části registrace vyplníte své osobní údaje – jméno, adresu, e-mail a telefon. Uvedená e-mailová adresa pak slouží pro příjem plateb a pro placení v internetových obchodech a aukcích, které tento způsob plateb podporují.

PayPal Registrace 2 - pro zvětšení klikněte

Po vyplnění údajů a jejich odeslání Vám na uvedený e-mail dorazí potvrzující e-mail. Na další stránce pak můžete dokončit registraci. Je zde výběr plateb pomocí bankovního účtu. Zde vyplníte IBAN, tj. číslo účtu v mezinárodním formátu. Lepší a rychlejší pro příjem plateb je použití druhé možnosti, tj. pomocí platební karty. Můžete použít jakoukoliv platební kartu (debetní nebo kreditní), která má povolené placení na internetu. U některých typů platebních karet je potřeba o toto rozšíření požádat banku. U většiny bank je to zadarmo.

Verifikace účtu PayPal

     Verifikaci účtu PayPal provedete po přihlášení k účtu pomocí e-mailové adresy a hesla a zvolením verify hned na další stránce. Objeví se jednoduchý formulář, kde zadáte 16-ti místné číslo karty, 3 místný bezpečnostní kód, který je na druhé straně karty a platnost karty. Po odeslání vyplněného formuláře Vám bude strženo 50 CZK kvůli ověření účtu. Tyto peníze Vám budou později vráceny, takže o ně nepřijdete. Poté musíte počkat na zobrazení vyúčtování u Vaší banky. Ideální je, transakci ověřit přes internetové bankovnictví. V transakci bude ověřovací kód, tzv. Expand Number. Pomocí tohoto kódu dokončíte verifikaci účtu PayPal. Pozor toto číslo je možné zadat pouze 3 krát, pak Vám mohou nastat problémy. Proto doporučuji dvakrát měř a jednou řež.

Typy účtů PayPal

      Jak jsem již zmínil výše, PayPal anabízí 3 druhy účtů – Personal, Premier a Business.

Personal – je účet určený pro online nakupování. Tento účet nemůže přijímat platby pomocí platebních karet (debetní nebo kreditní).

Premier – je určen pro nakupování a prodávání v aukční síti eBay nebo pro další obchodní aktivity na internetu (např. příjem plateb e-Shopy, příjem plateb za služby). Podporuje všechny druhy plateb za nízké poplatky. Je určen pro fyzické osoby.

Business – je určen pro obchodování na internetu. Podporuje příjem všech druhů plateb za nízké poplatky. Je určen pro firmy.

Porovnání účtů PayPal

Výhody účtu Personal Premier Business
Odesílání plateb
24 hodin bezpečnostní dohled
Zákaznická podpora
Nástroje eBay Limited
Merchant služby Limited
Možnost přijímat platební karty
Více uživatelský přístup

Poplatky PayPal

Poplatky jsou opravdu nízké. Za účet PayPal jako takový neplatíte. Platíte procenta z finančních operací na daném účtě. Při nákupu a prodeji je to tak, že pokud odesíláte peníze na jiný účet PayPal je to zcela zdarma (poplatky jsou pouze při použití platební karty). Při přijímání peněz je to 3,4 % + 10 Kč. Pokud je to více než 70 000 Kč měsíčně, můžete se dostat na 1,9 % + 10 Kč. Podrobný přehled aktuální výše poplatků můžete shlédnout přímo na stránkách PayPal v dolní části odkaz Fees.

Bezpečnost

 PayPal si je velice vědom možných rizik a je na to velice dobře připraven. Základními opatřeními jsou monitoring IP adres, ze kterých se přistupuje na Váš účet. Pokud se jedná o adresu z jiné země, je Váš účet automaticky dočasně zablokován. Samozřejmostí je zabezpečený protokol komunikace HTTPS. Existuje také možnost refundace do výše 250 dolarů. Veškeré transakce v systému se dají vysledovat a dohledat. Samořezjmě čím dříve se na ztrátu peněz přijde tím lépe. Největším rizikem pro Váš PayPal účet jste vy samy. Proto dodržujte stejné bezpečnostní zásady jako u Vašeho internetového bankovnictví.

Registrovat se můžete do této nejznámnější a nejpoužívanější internetové peněženky přímo na stránkách http://www.paypal.com.

Sign up for PayPal and start accepting credit card payments instantly.