Peníze na internetu

Ahoj všichni, jmenuji se Erik a již několik let vydělávám peníze na internetu. Tyto stránky jsem se rozhodl založit, abych Vám všem, co hledáte finanční nezávislost, poskytl své dlouholeté poznatky a odkazy na nejlepší způsoby, jak vydělat peníze na internetu.

Během těchto let jsem nashromáždil mnoho znalostí a tipů triků, které zde budu postupně publikovat. Naučíte se zde, jak vydělávat peníze bez vlastních stránek, ale i jak si založit vlastní webové stránky, jak je propagovat a optimalizovat a následně využít je k výdělku. To vše bez větších odborných znalostí.

Existuje mnoho možností jak vydělávat peníze na internetu, jsou tu však dvě základní. Jedna z nich je využít k výdělku společnosti, u kterých nebudete potřebovat své stránky a druhá vydělávat pomocí vlastních www stránek. Ta první možnost jsou například sponzoři, kteří Vám dají „peníze za surfování„. Funguje to tak, že vy surfujete po internetu a mezitím se Vám zobrazuje reklama, na kterou je čas od času nutné kliknout. Druhý způsob jsou „peníze za e-maily„. Tento způsob je asi nejjednodušší. Po registraci Vám začnou chodit do schránky e-maily s reklamním obsahem. Peníze dostáváte za kliknutí na odkaz v e-mailu. Další možností jsou tzv. PTC (Paid to Click) programy, které platí „peníze za klikání“. Po registraci se každý den přihlásíte na jejich stránkách a kliknete na reklamy určené pro daný den. Další způsob tohoto výdělku jsou „peníze za dotazníky„. Po registraci Vám začnou chodit dotazníky (ankety), které vyplníte. Každý z těchto dotazníků je jinak ohodnocen. Všechny tyto možnosti vydělávání pěněz na internetu se dají kombinovat.

Druhá možnost, jak vydělat peníze na internetu, je pomocí vlastních stránek. Nebudu se zde zabývat tvorbou e-shopů, které vyžadují větší náklady na uvedení do provozu a vyšší stupeň znalostí. Naučím Vás, jak vytvořit jednoduché stránky pomocí dostupných nástrojů zadarmo, kde najít webhosting zadarmo, jak tyto stránky zaregistrovat do vyhledávačů, a které sponzory použít a jak a kolik Vám budou platit. Tito sponzoři se nazývají „affiliate programy“ (tento název je převzatý z angličtiny). Affiliate programy fungují na různém principu. Nabízejí „peníze za kliknutí„, tj. záleží kolik lidí klikne na reklamu na Vašich stránkách. Další nabízejí „peníze za prodej„, tj. dostáváte podíl z prodaného zboží. A to buď v procentech nebo pevný podíl za jednotlivý prodej.

Své vlastní stránky už v dnešní době můžete pořídit úplně zadarmo. Využít k tomu můžete free hosting, tedy hosting zadarmo, např. ENDORA. Takže můžete investovat peníze do propagace a do nákupu své domény druhého řádu. Stránky můžete tvořit buď klasické nebo stránky postavené na redakčním nebo blogovacím systému. Nejrozšířenějším systémem pro tvorbu blogů zadarmo je WordPress. Použití blogovacího systému Vám umožní vytvořit stránky s profesionálním vzhledem bez znalosti psaní kódu stránek. Můžete tedy energii věnovat tvorbě obsahu stránek a začít vydělávat peníze na internetu.

Spousta těchto programů, které Vám zaplatí za reklamu je v angličtině. Po první registraci, zjistíte, že každá další registrace je jednodušší. Výhodou pro Vás, kteří anglicky neumíte, je že už se začínají tyto služby objevovat i na českém internetu. Budu zde věnovat prostor oběma způsobům, jak získat peníze na internetu.

Všechny tyto způsoby výdělku na internetu jsou různě náročné a různě hodnocené. Většinou platí, že čím jednodušší způsob tím méně peněz získáte a čím náročnější a delší je příprava tím více pak vyděláváte. Platí tedy to co obecně v životě bez práce nejsou koláče. Nenechte se však odradit. Peníze na internetu jsou a dají se z něj dostat. Jen to chce čas a chuť. Už za několik měsíců můžete dostat svůj první 100 dolarový šek. Pojďme se tedy společně podívat, jak vydělávat peníze na internetu.